1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Львівську обласну раду VII скликання очолив Олександр Ганущин

Під час І сесії Львівської обласної ради VII скликання, яка відбувається сьогодні, 19 листопада, депутати обрали нового голову обласної ради. Згідно з результатами голосування Львівську обласну раду очолив Олександр Ганущин.

» Детальніше...

Обрано першого заступника і заступника голови Львівської обласної ради

Способом таємного голосування депутати обрали першого заступника та заступника голови обласної ради. Кандидатури, запропоновані головою обласної ради, підтримали 64 депутати.

» Детальніше...

Депутати обласної ради працюватимуть у 12 постійних комісіях

19 листопада на засіданні першої сесії Львівської обласної ради сьомого скликання депутати ухвалили рішення про створення 12 постійних комісій та сформували їхній склад.

» Детальніше...

Друге пленарне засідання І сесії обласної ради відбудеться 8 грудня

Друге пленарне засідання І сесії Львівської обласної ради VII скликання відбудеться 8 грудня. Початок о 10.00.

» Детальніше...

У День Гідності та Свободи Львівщина вшанувала пам’ять загиблих під час Революції Гідності й АТО

Сьогодні, 21 листопада, у Львові відбуваються заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи України, другої річниці початку Революції Гідності.

» Детальніше...
Previous
Наступна

PDFДрук

Четвер, 16 червня 2011

Паспорт Львівської області

Львівська область

 

 

Львівська область — адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Утворена 4 грудня 1939 року після анексії Західної України Радянським Союзом за Пактом Молотова — Ріббентропа.
Межує з Волинською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями, має вихід до державного кордону з Республікою Польща. Адміністративно поділяється на 20 районів. Міста Борислав, Дрогобич, Львів, Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград мають обласне підпорядкування. Північ області відноситься до зони мішаних лісів, зокрема, Малого Полісся; середня частина — до лісостепу, де виділяються пасма Розточчя, Гологір, Вороняк, Опілля та крайньої західної частини Подільської височини. Далі на південь йдуть карпатські передгір'я та, власне, Карпати. Вони представлені Бескидами. Південний кордон області збігається з Верховинським Вододільним хребтом. Територією регіону також проходить Головний європейський вододіл басейнів Чорного та Балтійського морів.
У Львівській області знаходиться південна частина Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну та західні частини Передкарпатської нафтогазоносної області та Передкарпатського сірконосного басейну. Найбільшими промисловими центрами є Червоноградський, Львівський та Бориславсько-Дрогобицько-Стебницький.
Трускавець, Моршин та Східниця є бальнеологічними курортами міжнародного значення. Архітектурні ансамблі Львова та Жовкви, замки та інші пам'ятки, на які багата область, Карпатські гори дають великі перспективи туристичному розвитку регіону.

Географічне розташування

Розташована на крайньому заході країни. Позитивним у географічному положенні Львівської області є те, що по її території пролягають міжнародні комунікації, які з'єднують Україну з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Північна частина області лежить у межах Волинської височини, Малого Полісся та Подільської височини, відокремлена долиною Дністра від Передкарпаття. На південному заході області розташовані хребти Українських Карпат. Північна частина області розташована в лісостеповій зоні. Має сприятливі умови для розвитку сільського та рекреаційного господарства.

Рельєф

Українські Карпати в межах Львівської області. Різні види рельєфу земної поверхні в околиці Львова викликали велику різнорідність краєвиду, що дозволяє виділити краєвидні одиниці, які належать до трьох географічних країн: Розточчя, Побужжя і Львівська височина. Розточчя — це високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околиці Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, що піднімаються до 400 м і тягнуться в напрямі з пд.-зах. на пд.-сх. Від горбків Брюховичі-Голосько (382 м) через Кортумівку (374 м), Високий Замок, Піскову гору (389 м), Личаківські узгр'я, Міські Пасіки до Чортової скелі (414 м). Побужжя — тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується воно різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Гряди розділені між собою підмоклими долинами. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя (басейн Водники), Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем розточчя. Львівська височина (330—350 м) охоплює Снопків, Персенківку, площу Східних Ярмарків, Кадетську гору, Богданівку та Кульпарків. Саме тут проходить європейський вододіл. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Водойми

Головні річки — Дністер із притоками, Західний Буг із притоками, Вишня і Шкло. Місто Львів розташоване на р.Полтва.

Клімат

Помірно континентальний. Середня температура січня −5 °C, липня від +18 °C у центральній частині області та до +12 °C в горах. Кількість опадів становить 750—1000 мм.

Природні ресурси

В області 400 територій і об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема Державний природний заповідник «Розточчя», 33 заказники, ботанічний сад Львівського університету, 240 пам'яток природи, 55 парків — пам'яток садово-паркового мистецтва, 61 заповідне урочище.

Корисні копалини

Корисні копалини: родовища нафти і газу, поклади вугілля, великі запаси глини, піску, гіпсу, вапняку, пісковиків, піщано-гравійних сумішей; відкрито 4 родовища лікувальних мінеральних вод типу «Нафтуся».

Адміністративно-територіальний поділ

Межує на півночі і північному-сході з Волинською і Рівненською, на сході і південному сході — з Тернопільською та Івано-Франківською, на півдні — із Закарпатською областями. На заході проходить частина державного кордону України з Польщею. Площа 21,8 тисяч км² (3,6% площі країни). Львівська область поділяється на 20 районів: 43 міста, 35 селищ міського типу, 1852 сільські населені пункти.

Чисельність населення

Населення Львівської області складає 2550.2 тис.осіб.
Зі всього населення 1548.1 тис. (60.7%) складає міське, 1002.1 тис. (39.3%) — сільське.
Середня очікувана тривалість життя складає 65.01 років для чоловіків та 76.51 для жінок (у 1991—1992 році — 65.98 та 75.3 відповідно)
Середній вік населення збільшився у порівнянні з 1989 більш ніж на 3 роки і склав 36.1 для чоловіків та 40.8 для жінок.

Національний склад населення

Українці — 2471.0 тис.(94,8%)
Росіяни — 92.6 тис.(3.6%)
Поляки — 18,9 тис.(0,7%)
Євреї — 5,4 тис.(0,2%)
Білоруси — 2,2 тис.(0,1%)

Промисловість

У Львівський економічній зоні виділяються три райони: Передкарпатський (Дрогобич — машинобудування, деревообробка, легка промисловість; Стрий — машинобудування, харчова і деревообробна промисловість, газотранспортна галузь, величезний транспортний вузол області; Борислав — нафтовидобувна, легка і хімічна промисловість; Новий Розділ і Яворів виробництво сірки), Північний (Червоноград — видобуток вугілля, легка промисловість; Сокаль — хімічна промисловість, Добротвір — електроенергетика); Львівський (машинобудування, харчова, легка промисловість).
У структурі промислового виробництва регіону найбільш питому вагу мають харчова, паливна промисловості, машинобудування і металообробка, електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 65%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 728 промислових підприємств, функціонує 1679 малих промислових підприємств. Головні економічні центри області: Львів, Дрогобич, Стрий, Борислав, Новий Розділ, Червоноград, Сокаль. Для економіки області характерна складна галузева і територіальна структура.

Сільське господарство

Галузями спеціалізації сільського господарства є вирощування зернових культур, картоплі, овочів, цукрових буряків, льону. Розвинуте м'ясо-молочне скотарство, свинарство і птахівництво.

Транспорт

Загальна довжина залізниць — 1309 км, автошляхів — 8,0 тис. км, у тому числі з твердим покриттям — 7,4 тис. км. Найбільші залізничні вузли — Львів, Красне, Стрий. У Львові є міжнародний аеропорт. Область має одну з найбільш розвинутих в державі транспортних мереж. Через її територію проходять важливі залізничні, автомобільні, трубопровідні та електричні магістралі, що з'єднують Україну з країнами Центральної Європи. Найважливіші залізничні магістралі: Київ — Львів — Прага (Будапешт), Варшава — Перемишль — Львів — Бухарест. Найважливіші залізничні вузли — Львів та Стрий. Головні автомагістралі: Львів — Рівне — Київ, Львів — Тернопіль — Вінниця — Київ, Львів — Івано-Франківськ — Чернівці, Львів — Ужгород.

Культура

В області діють такі установи культури:

 • 17 музеїв 
 • 11 театрів 
 • 1374 бібліотеки 
 • 1397 установ клубного типу 
 • 13 концертних організацій.

З освітніх установ в області функціонують:

 • 53 вищі заклади освіти I-IV рівнів акредитації 
 • 1469 загальноосвітніх навчальних заклади 
 • 62 професійно-технічне заклад 
 • 487 дошкільних установ.

Як справжній діамант Східної Європи, Львів нагадує музей просто неба, у ньому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток. Протягом віків люди приносили сюди свої культуру і традиції, релігію. Звідси в архітектурі Львова суміш готики та бароко, ренесансу та романського стилю, рококо та ампіру, сучасної еклектики та конструктивізму. Львів є скарбницею національних ідей та культури, це економічний, освітній та культурний центр Заходу України. У ньому багато музеїв, картинних галерей, театральних та музичних труп. Величний Львівський театр опери та балету має надзвичайно насичений сезон. У Львові розташовані 12 закладів вищої освіти, він має справедливо заслужену репутацію міста з високим рівнем освіти. Саме тут знаходиться один із найстаріших у Центральній Європі та перший заснований в Україні університет.
У Львівській області збереглася значна кількість старовинних дерев'яних церков.
Загальна кількість пам'яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області — 3934.
На території Львівської області розташовано: 886 пам’яток археології (з них — 14 національного значення), 3822 пам’ятки історії (з них — 7 національного значення), 3431 пам’ятка архітектури та містобудування (з них — 794 національного значення), 302 пам’ятки монументального мистецтва (з них — 1 національного значення). До Списку історичних населених місць України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. за № 878, включено 55 поселень Львівщини: Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Брюховичі, Буськ, Великий Любінь, Великі Мости, Винники, Глиняни, Гніздичів, Городок, Добромиль, Дрогобич, Дубляни, Жидачів, Жовква, Золочів, Івано-Франкове, Кам’янка-Бузька, Комарне, Краковець, Куликів, Львів, Магерів, Меденичі, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Немирів, Нижанковичі, Новий Яричів, Олесько, Перемишляни, Підкамінь, Поморяни, Пустомити, Рава-Руська, Роздол, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стара Сіль, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Шкло, Щирець, Яворів.
До найважливіших об'єктів туризму належать:

 • Ансамбль історичного центру Львова чи Старе місто — територія у центральній частині міста Львова, що внесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Львівський державний історико-архітектурний заповідник. 
 • Державний історико-культурний заповідник «Тустань» (залишки наскельної фортеці ІХ — XIV ст.) 
 • Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі. 
 • Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі». 
 • Філія Львівського історичного заповідника у Жовкві (див. Архітектурні пам'ятки Жовкви). 
 • Монастирський комплекс у Крехові (див. Крехів). 
 • Давньоруські городища Х — ХІІІ ст. у Звенигороді та Стільському. 
 • Золота підкова України: Олеський замок ХІІІ-XVII ст. Золочівський замок. Підгорецький замок. Свірзький замок. 
 • Найдавніші архітектурні пам'ятки Львова — Високий замок, Церква святого Миколая, Вірменський кафедральний собор, пам'ятки в стилі готики, бароко — костьоли кармеліток босих 1644 р.  

PDFДрук

Четвер, 02 червня 2011

Асоціація “Ради Львівщини”

Історія та становлення Обласної асоціації місцевих рад “Ради Львівщини”

Прийняття Верховною Радою України Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, де закріплено право органів місцевого самоврядування на утворення об’єднань, та відповідних постанов Кабінету Міністрів України створили практичний механізм реалізації зазначеного права.
Початок біографічного шляху Асоціації було покладено 18 квітня 2003року, коли проведено перші установчі збори на яких вирішено питання заснування обласної Асоціації місцевих рад “Ради Львівщини”, затверджено Статут, обрано правління та затверджено голову Асоціації.
Засновниками Обласної асоціації місцевих рад “Ради Львівщини” виступили:

 • Львівська обласна рада;
 • Жовківська районна рада;
 • Миколаївська районна рада;
 • Перемишлянська районна рада;
 • Буська районна рада;
 • Дрогобицька міська рада.

21 квітня 2003 року Львівським обласним управлінням юстиції було зареєстровано Статут Асоціації та видано відповідне свідоцтво про реєстрацію добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування за № 5, відбулось засідання Правління, утворено Виконавчу дирекцію та призначено Виконавчого директора Асоціації.
25 квітня 2003 року Асоціацію включено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
21 травня 2003 року відбулись чергові загальні збори Асоціації, на яких прийнято рішення про прийняття нових членів правління Асоціації, затверджено: положення про Виконавчу дирекцію та штатний розпис, встановлено шкалу вступних та членських внесків, кошторис доходів і видатків Асоціації та план роботи.
Обласна асоціація місцевих рад “Ради Львівщини” відрізняється від інших об’єднань органів місцевого самоврядування тим, що до її складу входять місцеві ради всіх рівнів. Враховуючи це, Асоціація намагається збалансувати інтереси органів місцевого самоврядування і виступає за комплексний підхід при пошуку шляхів розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Основна мета та завдання асоціації

- Представлення інтересів її дійсних членів в органах державної влади, захист їх прав та інтересів.
- Утвердження та розбудова місцевого самоврядування у відповідності до конституційних засад та Європейської Хартії місцевого самоврядування.
- Вивчення та поширення досвіду діяльності місцевого самоврядування в галузі економіки і права, науки і техніки, ефективного ведення господарства, охорони природного навколишнього середовища, культури, освіти, спорту та ін.
- Розвиток масових та індивідуальних контактів між громадянами і організаціями.
- Участь у підготовці програм державної підтримки розвитку місцевого самоврядування, розробці проектів з питань місцевого самоврядування.
- Сприяння органам місцевого самоврядування у розвитку демократичних форм і методів роботи.
- Становлення та розвиток територіальних громад як основного первинного суб’єкта і носія функцій та повноважень місцевого самоврядування.
- Розбудова місцевого самоврядування на регіональному рівні в частині розширення прав по створенню виконавчих органів рад.

Шляхи досягнення мети та завдань асоціації

- Підготовка і участь у розробці пропозицій органів державної влади щодо проектів нормативних актів з питань місцевого самоврядування.
- Організація для членів Асоціації експертизи з економічних, правових, фінансових та інших питань, пов’язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування.
- Сприяння встановленню та здійсненню міжнародних зв’язків місцевих і регіональних органів самоврядування Львівської області з органами місцевого самоврядування та їх об’єднаннями закордонних країн.
- Участь у роботі українських та міжнародних організацій, діяльність яких пов’язана з питаннями розвитку місцевого самоврядування.
- Поширення принципів місцевого самоврядування, закладених в Європейській Хартії місцевого самоврядування.
- Організація та участь у роботі регіональних і міжнародних конференцій, семінарів та робочих зустрічей з різних аспектів діяльності органів місцевого самоврядування.
- Організація та проведення конференцій, семінарів, “круглих столів” з питань діяльності органів місцевого самоврядування.

Члени Асоціації
Всього дійсними членами Асоціації є 30 місцевих рад усіх рівнів, у т.ч.:
обласна рада - 1
міські ради - 9
районні ради - 20


Львівська обласна рада - одна із засновників - є дійсним членом Асоціації та входить до складу правління.

 • Повноважним представником правління в Асоціації виступає голова ради.

Керівні органи

Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини»

Члени правління

Колодій Петро Несторович голова Львівської обласної ради,
голова ОАМР «Ради Львівщини»
Садовий Андрій Іванович міський голова м. Львова
Радзієвський Олексій Васильович міський голова м. Дрогобича
Фірман Володимир Стахович міський голова м. Борислава
Ільницький Руслан Якович міський голова м. Моршина
Туз Володимир Михайлович міський голова м. Нового Роздолу
Копеляк Тарас Васильович міський голова м. Самбора
Шрамов’ят Роман Євстахович міський голова м. Стрия
Козир Руслан Ярославович
міський голова м. Трускавця
Чудійович Ігор Іванович
міський голова м. Червонограда
Шайдулліна Ольга Василівна
голова Бродівської районної ради
Замроз Володимир Степанович
голова Буської районної ради
Полумацканич Василь Андрійович
голова Городоцької районної ради
Сікора Михайло Миколайович голова Дрогобицької районної ради
Кос Ігор Степанович голова Жидачівської районної ради
Швай Тадей Іванович голова Жовківської районної ради
Недзельський Володимир Йосипович голова Золочівської районної ради
Жила Ольга Володимирівна голова Миколаївської районної ради
Стецина Ігор Михайлович голова Мостиської районної ради
Бучок Петро Степанович голова Перемишлянської районної ради
Бабій Віктор Васильович голова Пустомитівської районної ради
Мельник Емілія Михайлівна голова голова Радехівської районної ради
Дейниченко Геннадій Миколайович голова Радехівської районної ради
Дацюк Ігор Михайлович голова Сокальської районної ради
Бонк Орест Едуардович голова Старосамбірської районної ради
Дребот Василь Костянтинович голова Турківської районної ради
Карпа Іван Петрович голова Яворівської районної ради

Ревізійна комісія

Рорманишин Микола Стефанович голова Сколівської районної ради голова комісії
Козак  Роман Васильович голова Стрийської районної ради секретар комісії
Ковтало Василь Володимирович голова Кам’янка-Бузької районної ради член комісії

Виконавча дирекція

Купчак Сергій Іванович виконавчий директор
Харчук Володимир Володимирович заступник виконавчого директора
Грицевич Юрій Ярославович консультант
Сагай Леся Євстафіївна головний бухгалтер

 

Обласна Асоціація Місцевих Рад

“Ради Львівщини”

вул. В. Винниченка,18,

каб.140,

м. Львів, 79008

тел./факс 2999 150

Запрошуємо до співпраці!


PDFДрук

Четвер, 28 квітня 2011

Контактна інформація

Контактна інформація

Поштова адреса: вул.Винниченка, 18, м.Львів, Україна, 79008.
Адреси електронної пошти:
загальна - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
прес-служба - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
Відділ з питань звернень громадян і роботи з репресованими та реабілітованими  - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
Телефони: (код м.Львова - 032)

Приймальна голови обласної ради 2-999-800, 2-999-802
Помічник голови обласної ради 2-999-807
Керуючий справами обласної ради 2-999-806
Канцелярія 2-999-810, 2-999-135
Факс 2-999-810
Прес-служба 2-999-831
Відділ з питань звернень громадян і роботи з репресованими та реабілітованими
2-999-824, 2-999-164
Публічна інформація 2-999-140

PDFДрук

Четвер, 28 квітня 2011

Символіка області

Львівська обласна рада 

Рішення від 27 лютого 2001 року № 434

Про затвердження символіки Львівської області

На підставі ст.ст. 22, 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи висновок постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молоді і спорту, Львівська обласна рада

Вирішила:

Затвердити:
1.1. Герб Львівської області згідно з додатком № 1;
1.2. Положення "Про герб Львівської області" згідно з додатком № 2;
1.3. Прапор Львівської області згідно з додатком № 3;
1.4. Положення "Про прапор Львівської області" згідно з додатком № 4;
1.5. Штандарт голови Львівської обласної ради згідно з додатком № 5;
1.6. Положення "Про штандарт голови Львівської обласної ради" згідно з додатком № 6.
2. Виконавчому апарату обласної ради організувати виготовлення еталонного зразка герба, прапора Львівської області та штандарта голови Львівської обласної ради до 07.03.2001 р. та оплатити, пов’язанні з цим видатки за рахунок кошторису Львівської обласної ради.
3. Доручити голові Львівської обласної ради надавати дозвіл на використання символіки Львівської області та інформувати про виконання цього доручення обласну раду.
4. Запропонувати сільським, селищним, міським радам області прийняти рішення про введення з 01.04.2001 р. місцевих зборів за право використання символіки Львівської області з комерційною метою з юридичних осіб у розмірі 0,1 % від вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням символіки Львівської області; з громадян, що займаються підприємницькою діяльністю – п’ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, передбачивши, що 20 % від збору за право використання символіки Львівської області перераховується до місцевого бюджету, а 80 % - до обласного бюджету.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, науки, культури, молоді і спорту /Я.Камінецький/.
Голова обласної ради С.Сенчук

Додаток № 1 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ГЕРБ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Автори проекту:
Орест Гнатів - художник, член УГТ.
Іван Сварник - заступник голови УГТ, зав.сектора допоміжних історичних дисциплін Центрального державного історичного архіву України у Львові.

Додаток № 2 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ПОЛОЖЕННЯ про герб Львівської області

1. Герб – це символ, офіційна емблема області, в якому відображаються її історія, особливості та традиції.
Львівщина є одним із найдавніших історичних регіонів України. В часи Київської Русі вона знаходилася на території удільного Звенигородського князівства. Після заснування і розбудови Львова за Данила Романовича, його сина Лева та нащадків центр економічного, а згодом і політичного життя краю поступово перемістився у Львів.
Після вигасання династії Романовичів у 1340 р. Галицько-Волинська держава потрапила під владу Польщі. Львів на цей час уже був головним містом краю. Отож саме він став у ХV ст. столицею Руського воєводства, до складу якого увійшли майже всі західноукраїнські землі. На 1430-ті роки до нього належали такі землі: Галицька, Львівська, Перемишльська, Сяноцька. Руське воєводство використовувало як герб символ, що походив з часів Галицько-Волинської держави: оберненого вліво (по-геральдичному) коронованого золотого лева, що спинається на скелю в синьому полі. Свій герб, до того ж раніший, ніж герб воєводства, мала і Львівська земля. Уперше він зафіксований на маєстатичній печатці Владислава Ягайла у 1388 році, а в кольорі – на прапорі Львівської землі, полк якої брав участь у Грюнвальдській битві 1410 року. На ньому лев обернений у протилежний правий (по-геральдичному) бік. Як територіальний символ Львівщини цей знак побутував аж до 1939 року. Тому саме він покладений в основу цього проекту.
2. Герб області являє собою геральдичний однодільний щит в синьому полі жовтий (золотий) коронований лев спинається на скелю справа (по геральдичному). Озброєння лева не виділене. Навколо щита декоративний бронзовий картуш, прикрашений гілками дуба і лавра. В горішній частині картуша щиток з малим державним гербом України – жовтим (золотим) Тризубом у синьому полі.
Лев, що спинається на скелю, символізує могутність і силу краю, його мешканців, які віками боронили свою незалежність від чужинців. Водночас він перегукується з назвою міста Львова й іменем його першого володаря – князя Лева Даниловича. Корона на голові лева вказує на столичну роль регіону в Галицько-Волинському королівстві (у ХVІІІ – поч. ХХ ст. – Королівство Галичини й Володимирії). Дубові й лаврові гілки обабіч герба символізують доблесть і славу регіону.
Тризуб, що увінчує Великий герб, вказує на велику роль Львівщини у боротьбі за Українську державу.
Пропорції герба зі щитом – висота та ширина 5 : 4, радіус заокругленої нижньої частини дорівнює 1/2 ширини щита. Лев розміщений пропорційно щодо вертикальної осі, з усіх сторін на відстані, рівній 1/10 висоти щита від його країв.
3. Еталонний зразок герба знаходиться у Львівській обласній раді.
4. Герб області може:

 • розміщуватись на будинках та в приміщеннях обласної ради, облдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;
 • зображатися на бланках ділових паперів обласної ради, облдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

5. Герб області може розташовуватися на архітектурних спорудах й використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових паперів підприємств, закладів, організацій.
6. Використання зображення герба, згідно п.5 цього Положення, здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою обласної ради. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення герба. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов’язується сплачувати збір за його використання у розмірі, визначеному місцевою радою за місцем юридичної адреси заявника.
Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір за право використання герба Львівської області справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг) зазначеного виду.
Керівник секретаріату П.Ваврін

Додаток № 3 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ПРАПОР ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Автори проекту:
Орест Гнатів - художник, член УГТ.
Іван Сварник - заступник голови УГТ, зав.сектора допоміжних історичних дисциплін Центрального державного історичного архіву України у Львові.

Додаток № 4 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ПОЛОЖЕННЯ про прапор Львівської області

1. Прапор Львівської області є символом, що відображає історію й традиції області.
2. Прапор області являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 3 : 2 синього кольору, в центрі якого зображення герба області – коронований лев жовтого (золотого) кольору без скелі. Висота лева – 3/4 ширини прапора, відстань від горішнього й нижнього краю полотнища – по 1/8 ширини прапора. Прапор односторонній, зворотня сторона – дзеркальне відображення.
3. Еталонний зразок прапора області зберігається в кабінеті голови обласної ради.
4. Прапор області піднімається:

 • на будинку, де проходить сесія обласної ради, у сесійній залі на весь період сесій;
 • на будинках обласної ради, облдержадміністрації - постійно.

5. Прапор області може підніматися на будинках органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів, організацій, підприємств Львівської області в дні державних і місцевих свят, прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях. Зображення прапора Львівської області може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.
6. Використання зображення прапора, згідно п. 5 цього Положення, здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою обласної ради. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення прапора. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов’язується сплачувати збір за його використання у розмірі, визначеному місцевою радою за місцем юридичної адреси заявника.
Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір за право використання прапора Львівської області справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг) зазначеного виду.
7. Прапор області при одночасному піднятті з державним прапором України не повинен перевершувати його за параметрами.
Керівник секретаріату П.Ваврін

Додаток № 5 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ШТАНДАРТ ГОЛОВИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Автори проекту:
Орест Гнатів - художник, член УГТ.
Іван Сварник - заступник голови УГТ, зав.сектора допоміжних історичних дисциплін Центрального державного історичного архіву України у Львові.

Додаток № 6 до рішення Львівської обласної ради від 27 лютого 2001 р. № 434

ПОЛОЖЕННЯ про штандарт голови Львівської обласної ради

1. Штандарт голови обласної ради є символом, офіційною емблемою області, яка відображає її історію, традиції та особливості.
2. Штандарт є квадратним полотнищем синього кольору, в центрі якого – зображення герба області – у геральдичному прямокутному, заокругленому знизу однодільному щиті в синьому полі жовтий (золотий) коронований лев спинається на скелю справа. Знизу й обабіч щита гілки дуба й лавра, перевиті внизу стрічкою. В горішній частині штандарта симетрична рослинна віньєтка і щиток з малим державним гербом України. В горішніх кутах штандарта – по декоративній квітці, вписаній у квадрат. У горішній частині штандарта – п’ять прямокутних петель для кріплення, в нижній – 5 прямокутних декоративних фестонів, завершених торочками, між ними – 4 китиці такої ж довжини. Пропорції зображення: з боків та згори відстань між щитом і краєм штандарта рівна 1/4 сторони штандарта, знизу – 1/7 сторони. Висота щитка з малим гербом рівна 1/6 сторони штандарта.
3. Штандарт кріпиться горизонтально за допомогою округлого дерев’яного держака, завершеного конусоподібними кінцівками з жовтого металу та жовтого (золотого) шнура, завершеного китицями, до вертикального стояка, увінчаного зображенням коронованого лева з жовтого металу.
4. Штандарт виготовляється у єдиному примірнику й постійно зберігається у кабінеті голови Львівської обласної ради.
Керівник секретаріату П.Ваврін


PDFДрук

Четвер, 28 квітня 2011

Карта


PDFДрук

Четвер, 28 квітня 2011

Історія будівлі

Адміністративний будинок Львівської обласної ради
Львівська обласна рада розміщується в самому центрі Львова у величавому будинку за адресою вулиця Винниченка, 18. В середні віки перед будинком був ставок, який входив до оборонної системи міста. У XVIII столітті ділянка належала магнатам Кемеровським і називалася "Коморовщиною". У будинку, що стояв на цьому місці, була пошта, звідки диліжанси йшли на Відень. Тому сучасна вулиця Просвіти (за радянських часів - Дарвіна) певний час називалася Поштовою. Пізніше тут стояв будинок родини Млоцьких, з якому з 1821 року містилося губернаторство, а з 1849-го - намісництво, центр управління краєм. Цікава подробиця: саме тут у 1852 році було відкрито перше телеграфне бюро, яке з'єднало Львів з Краковом. Ця лінія мала передовсім військове значення - австрійським властям добре запам'яталися події 1848 року.
У 1877-1880 рр. для намісництва було збудовано інший будинок (автор проекту Ф.Ксенжарський). Під час першої світової війни тут містився штаб 8-ї російської армії. З 1940 року - обласний комітет Компартії України (до 1991 року вулиця Винниченка називалась Радянською). Після другої світової війни у будинку знаходився облвиконком, обком та обласна рада. Сьогодні в адміністративному будинку на вулиці Винниченка, 18, розміщуються підрозділи виконавчого апарату Львівської обласної ради, управління та відділи Львівської обласної державної адміністрації, представництво Міністерства закордонних справ України. До послуг відвідувачів на першому поверсі будинку розміщуються також поштове відділення, кафе, банкомат. Будинок обладнаний спеціальним підйомником для інвалідних візків неповносправних.
Поруч біля адміністративного будинку на вулиці Винниченка, 18, знаходиться будинок № 16, у якому нині - сесійна зала Львівської обласної ради. Цей будинок споруджено 1821 року в стилі класицизму. Був резиденцією губернатора Галичини. (за матеріалами http://oldcity.eleks.lviv.ua)


PDFДрук

Четвер, 28 квітня 2011

Про раду

Про раду

Обласна рада є органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у рамках повноважень визначених Конституцією України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні"
Повноваження обласної ради:

 • затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку області, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання;
 • затвердження обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання;
 • розподіл переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між районними бюджетами, місцевими бюджетами міст обласного значення, сіл, селищ, міст районного значення;
 • вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку;
 • вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні обласних рад; призначення і звільнення їх керівників;
 • вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;
 • вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів обласного значення, а також про скасування такого дозволу;
 • встановлення правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення питних, побутових та інших потреб населення, зон санітарної охорони джерел водопостачання, обмеження або заборони використання підприємствами питної води у промислових цілях;
 • прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками історії або культури, які охороняються законом;
 • прийняття за пропозицією відповідних сільських, селищних, міських рад рішень, пов'язаних зі створенням спеціальних вільних та інших зон, зміною у статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань;
 • надання згоди на передачу об'єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;
 • затвердження відповідно до законодавства правил забудови і благоустрою населених пунктів області;
 • прийняття у межах, що визначаються законами, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, які передбачають за їх порушення адміністративну відповідальність;
 • прийняття рішень про віднесення лісів до категорії захисності, а також про поділ лісів за розрядами такс у випадках і порядку, передбачених законом; 
  прийняття рішень щодо делегування місцевим державним адміністраціям окремих повноважень обласних рад;
 • заслуховування звітів голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення місцевими державними адміністраціями делегованих їм радою повноважень;
 • прийняття рішення про недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації;
 • внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови відповідної місцевої державної адміністрації;
 • прийняття за пропозицією територіальних громад рішення щодо проведення консультативного опитування з питань, які стосуються їх спільних інтересів; 
  здійснення відповідно до закону повноважень щодо організації проведення всеукраїнських референдумів та виборів органів державної влади і місцевого самоврядування;
 • затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки області;
 • прийняття рішень щодо об'єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також про вихід із них;
 • прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законом.

Голова обласної ради

Олександр Ганущин

Вибори 2015

Бюджет. Візуалізація

Галерея послуг

Взаємодопомога

Люстрація

Пряма трансляція

Опитування

Які шанси має Україна отримати безвізовий режим із ЄС вже на початку 2016 року?

 

 

 

  Результати